Vybíráme elektrický zubní kartáček pro děti

Úterý, 16. prosinec, 2014
Webmaster
počet komentářů (0)
Elektrický zubní kartáček pro děti

Naučit děti čistit zuby a zejména pak dohlédnout na pravidelnost je často nadlidský úkol. Dentální hygiena není u dětí prioritou, a to z několika důvodů. Nejsou ještě dostatečně zručné, návyky běžné denní hygieny nemají zažité a taky je to nebaví. Jen málo děti si čistí zuby samostatně, pečlivě a pravidelně.

I děti s mléčnými zuby by si měly čistit zuby

Děti si prostě obvykle čistit zuby nechtějí a nucení do této činnosti v nich může vyvolat mnohem větší odpor. Řada rodičů se proto domnívá, že pokud se dítěti nechce, tak jej nutit nebudou. Mléčné zuby stejně vypadnou, takže se o ně pečovat nemusí. To je pravda jen z půlky, vypadnou. Ale! I mléčné zuby se kazí a vrtání či trhání zoubků mohou v dítěti zbytečně vyvolat celoživotní strach ze zubaře. Navíc je dobré, když si už v raném dětství osvojí správnou techniku čištění zubů, kterou budou používat i v dospělosti.

 

Čištění zubů zábavně

Péči o dětské zoubky se rozhodně nevyplatí podceňovat. Může vám v tom velmi pomoci osobní příklad, jelikož děti často napodobují. Je potřeba je motivovat a udělat z čištění zoubků zábavu. K tomu může skvěle posloužit dětský elektrický zubní kartáček. Ač se názory stomatologů různí, tento kartáček můžete pořídit dětem od 4 let. Dětské zubní kartáčky mají měkké štětinky, které nedráždí citlivé dětské zuby a dásně. Jsou k dostání s veselými potisky v krásných barvách, ať děti čistění baví.

 

Důležité je zvolit správný dětský kartáček. Z těch elektrických jsou lepší sonické kartáčky. Jsou šetrnější než oscilační. Díky použití elektrického dětského kartáčku se děti snáze naučí manuální zručnosti a hygienickým návykům. Kartáčková hlavice kartáčku jemně vibruje a když se přiloží k zoubkům, odvedou velké množství práce. Vyčistí zoubky lépe, než použitím klasického kartáčku.

 

Jaký dětský elektrický kartáček pořídit?

Nabídka dětských modelů elektrických kartáčků je poměrně široká. Předním výrobcem oscilačních kartáčku je Braun Oral-B. Dětské elektrické kartáčky Oral-B jsou velmi povedené. Jsou na nich vyobrazeny známé postavičky Disney, jež mají velmi rády. Mezi nejprodávanější se řadí Braun Oral-B Power Kids 900 dětský zubní kartáček D 9513 chlapecký s motivem pohádky Auta. Holčičkám se bude zaručeně líbit Braun Oral-B Power Kids 900 dětský zubní kartáček D 9513 dívčí s princeznami Disney.

Zubní kartáček pro děti

 

Vybrat můžete rovněž sonické dětské kartáčky, které reprezentuje zejména kvalitní značka Philips s řadou Sonicare. Velice oblíbený je model Philips Sonicare For Kids HX6311/07 se zábavnými prvky a jednoduchým ovládáním.

 

Zubní kartáčky pro děti

 

K těmto zubním kartáčkům můžete pořídit i UV sanitizéry Violight v podobě dětských postaviček, jež pomáhají s péčí o kartáček. Je v nich zabudovaná UV lampa, která účinně zničí bakterie, plísně, kvasinky a mikroorganismy, protože na každém zubním kartáčku v koupelně se nachází.

 

Zubní kartáček pro děti

 

Výše uvedené modely a řadu dalších můžete pořídit za nejnižší ceny ve specializovaném internetovém obchodě www.zubni-kartacek.cz. Nakupte vašemu dítěti kvalitní elektrický kartáček, se kterým mu půjde péče o zoubky snáze, rychleji a zábavou formou.

Pokud se chceš zapojit do diskuze, musíš se nejprve přihlásit, pokud tu ještě nemáš účet, tak se nejprve zaregistruj.
Vyhledávání
* Povinné pole