Zařizujeme prostor pro nejmenšího člena rodiny

Úterý, 25. listopad, 2014
Webmaster
počet komentářů (0)
Dětská postýlka

Nejmenší miminka samostatný dětský pokojíček obvykle nemívají. Zejména první půl rok života dítěte, mnohdy rok i více, dávají maminky přednost přítomnosti miminka v ložnici, neboť jej chtějí mít pod dohledem. Ačkoliv je doba baby vysílaček, a spojení mezi matkou a dítěte může fungovat i skrze zavřené dveře, přesto bývá miminko v ložnici. Děťátko tak zpravidla obývá prostor o velikosti pár metrů čtverečních, jež jsou zastoupeny bezpečnou dětskou postýlkou. Miminko sice vyžaduje další nezbytnosti, jako je přebalovací pult, skříň na oblečení a další potřeby, ale ty nemusí být zásadně ve zvláštní místnosti, tedy dětském pokoji.

I pro nejmenšího člena rodiny můžete zařídit již v prvopočátku prostor nebo přímo celou místnost, jež mu bude sloužit. V pozdějším věku pak alespoň na hraní, pokud bude stále spinkat s vámi v ložnici. Pokud však pohlédneme na dětský nábytek ze stránky důležitosti, v každém případě je klíčovým nábytkem dětská postýlka, proto se zaměříme právě na ni.

 

Výběr dětské postýlky

Možná si můžete myslet, že na výběru dětské postýlky není nic složitého, ale šeredně se mýlíte. Pečlivě nákup zvažte a chtějte pro vaše miminko to nejlepší.

 

Co musí dětská postýlka splňovat?

Dětské postýlky musí především splňovat bezpečnostní normy a základní požadavky na zdravé spaní dítěte. Postýlka by měla být stabilní, pevná, kvalitní a zhotovená ze zdravotně nezávadných materiálů. Zdravotní nezávadnost si lze ověřit patřičným atestem a ten by měla postýlky mít. Roli hrají také rozestupy mezi jednotlivými příčkami bočnic. Měly by být od sebe vzdáleny 6,5 cm. Musí mít takovou šířku, aby jimi nemohlo dítě prostrčit hlavičku.

Dětská postýlka

 

Praktické jsou rostoucí postýlky

K dostání jsou i dětské rostoucí postýlky, které porostou spolu s vašim miminkem. Jakmile povyroste, je možné ji přestavět na klasickou postel s nočním stolkem a dalšími úložnými prostory. Velice povedená je např. rozkládací dětská postýlka Malin z e-shopu Nábytek Aldo, která nabízí velice chytré řešení po spaní miminka s tím, že má po ruce vše potřebné i maminka. Ve složeném stavu nabízí dětská postýlka nabízí rovněž odkládací police, skříňku a přebalovací pult. Jednoduchou demontáží postýlky pak získáte klasickou postel a samostatnou komodu.

Dětská postýlka

Dětská rozkládací postýlka Malin

 

Postýlka pro dítě

Totéž provedení postýlky Malin už jako klasický postel a komoda

 

Nezapomínejte na matraci

Do dětské postýlky je potřeba pořídit také kvalitní matraci. Dětská matrace by měla být prodyšná a musí poskytovat pevnou oporu dětským zádům. Dítě roste i během spánku a pevná opora je velice důležitá. V tomto případě jsou nejlepší matrace z PUR pěny.

 

Umístění dětské postýlky

Důležité je rovněž umístění postýlky v pokoji. Jistě vás hned napadne, že by měla být v dosahu a blízkosti matky, nicméně ohled byste měli brát na to, aby do postýlky netáhlo. Není tedy třeba dobré umístění pod oknem. A neměla by zároveň překážet pohybu v místnosti. Pokud nemáte možnost ji umístit na chráněné místo a tudíž se průvanu zabránit nedá, doporučujme k postýlce pořídit tzv. látkový mantinel. Ten zajistí miminku teplo a zároveň i hezčí prostředí. Obvykle jsou totiž z krásných a barevných látek. Mantinely plní zároveň i jakousi bezpečnostní funkci. Miminko je díky nim ve větším bezpečí, protože jej ochrání před narážením do dřevěných bočnic postýlky, jež jsou přece jen tvrdé.

 

Budete-li kupovat novou dětskou postýlku, dobrou volbou může být některá z e-hopu www.nabytek-aldo.cz, kde najdete široký výběr kvalitního dětského nábytku od evropských výrobců za rozumnou cenu.

 

Pokud se chceš zapojit do diskuze, musíš se nejprve přihlásit, pokud tu ještě nemáš účet, tak se nejprve zaregistruj.
Vyhledávání
* Povinné pole