Co dítě NEpotřebuje - 2. část

Úterý, 19. březen, 2013
Webmaster
počet komentářů (0)
Hračky pro děti

Už v našem prvním díle o tom, za co není nutné utrácet, jsme si řekli několik nápadů. V tomto článku vám dáme několik dalších návrhů, jak zbytečně nezatěžovat svou peněženku.

Jídlo a krmení pro děti

Když se zaměříme na krmení miminek, tak je samozřejmě nejsnazší doporučit kojení. Kojit miminko, jak dlouho je to jen možné, (tedy, 10 let už je opravdu moc ;) ) je z několika hledisek dobré. V první řadě je to pro zdraví vašeho dítěte to nejlepší. Z druhého hlediska je to ale jistě i finančně výhodné! Nehledě na to, že je to vysoce praktické - nikde s sebou nemusíte tahat lahvičky, neřešíte ohřev ani sterilizaci. Jednoduše, pokud to jde, kojení do alespoň půl roku věku miminka určitě doporučujeme!

 

Co není nutné na krmení dětí kupovat

V počátku určitě nebudete potřebovat jídelní židličku - tu stačí pořídit až v době, kdy začne vaše mimčo samo sedět.

Určitě se obejdete i bez kojícího polštáře. Je to sice věc jistě příjemná, ale jakýkoli jiný polštář, který máte doma poslouží stejně dobře nebo se bez něj lze úplně obejít.

Kojenecká váha? Nestresujte se zbytečně každodenním převažováním svého miminka! Dítě lze převážit i u dětského lékaře.

 

Hračky pro děti

Při pohledu na hračkářství je těžké si představit už jen to, že do něj nevstoupíte a mimču nekoupíte aspoň jednu malou hračku. O to těžší to je, když už stojíte uvnitř a je vám jasné, že přece každá z těch hraček by se vašemu miminku líbila.

Pravdou ale je, že děti příliš mnoho hraček nepotřebují. Obvykle je nejvíce baví vaše vybavení kuchyně - hrnce, kvedlačky, vařečky nebo metličky. S tím, si přece "hraje" i maminka ;)

 

Pro dítě nepotřebujete:

  • chodítko pro děti - ostatně pediatři a fyzioterapeuti je ani nedoporučují, protože zastaví přirozený vývoj chůze vašeho miminka
  • hrací dečky
  • hrazdičky a hopsadla

 

Další věci, které kojenec nutně nepotřebuje

  • Botičky - dokud váš kojenec nezačne chodit, tak mu stačí ponožky nebo plyšové bačkůrky
  • Lehátko nebo křesílko s polohováním - zabírá to místo a stejnou službu udělá i autosedačka
  • Více než jeden kočárek - kupte pouze jeden a to takový, se kterým dítě poroste. Ideálně kombinaci hlubokého a sportovního kočárku nebo tzv. trojkombinaci.

 

Jestliže tedy nechcete zbytečně utrácet a přesto miminku poskytnout vše, co je potřebné, věříme, že vám naše návrhy pomohli.

 

Autorka: Kateřina Fialová

 

Související články:

Co dítě NEpotřebuje. Neutrácejte zbytečně!

 

Pokud se chceš zapojit do diskuze, musíš se nejprve přihlásit, pokud tu ještě nemáš účet, tak se nejprve zaregistruj.
Vyhledávání
* Povinné pole