Aby Vaše děti dobře spaly

Pondělí, 24. listopad, 2014
Webmaster
počet komentářů (0)
Vánoční kupón

Každý nový den se odráží od kvality našeho spánku. To sami jistě moc dobře víte. Pakliže si však někdo z vás myslí, že to platí jen u dospělých, pak jste na omylu, protože kvalita spánku má vliv na všechny věkové kategorie, a to i na ty naše nejmenší. Stejně tak naše ratolesti mohou být přes den velice mrzutí, mít špatný den ve škole, jen proto, že se prostě špatně vyspaly. Našim dětem je potřeba rovněž zajistit ty nejlepší podmínky pro plnohodnotný odpočinek. Ten záleží především na lehací ploše, jeho kvalitě i hygieně. Oba tyto aspekty je nutné skloubit.

Jaké jsou požadavky na dětské matrace?

Dětské spaní je o něco specifičtější, než to dospělácké. Děti denně prospí více hodin a i během spánku se vyvíjí. Potřebují tedy pro svůj zdravý růst a správný vývoj zejména kvalitní matraci. Nemáme tím na mysli, že by dětské matrace měly být mnohem luxusnější a znatelně dražší, ale jde spíše o to, aby byly pevnějšího typu, v nejlepším případě se střední tuhostí.

Klasické kvalitní matrace pro dospělé jsou obvykle tvořeny několika zónami. To znamená, že jsou v určitých částech, zejména v oblasti ramen a pánve, matrace změkčeny a v jiných jsou zase pevnější.  Vyšší tuhost je žádoucí v oblasti bederní páteře. V případě dětské matrace není zónování zrovna ideální a v podstatě nemá smysl. Jak už bylo řečeno, děti se vyvíjí a rostou i během spánku. Navíc se na lůžku často stěhují do různých poloh a spánek je přece jen více neklidný. Z tohoto pohledu je zásadním požadavkem v případě dětské matrace kvalitní a pevná podpěra.

 

Jaké matrace jsou pro děti vhodné?

Výše zmíněná specifika splňují dětské matrace, které jsou zhotoveny z kvalitních PUR pěn. Ideální jsou zvláště pro spáče mladší věkové kategorie. Dětské matrace z PUR pěny, případně v kombinaci s jinými materiály, jsou vhodné, jak z hlediska pružnosti, tak z důvodů hygienických. Chcete-li koupit svému dítěti kvalitní matraci za mimořádné výhodnou cenu, poohlédněte se po sortimentu, který nabízí přímo výrobce. Doporučit můžeme ryze českou společnost Grossmann spol. s.r.o., kde se ceny dětských matrací pohybují v rozmezí od 668 Kč do 1 820 Kč, v případě rozměrů 60x120 cm nebo 70x140 cm.

Dětská matrace PUR – LATEX, cena: 1 750 Kč

Dětská matrace PUR – LATEX, cena: 1 750 Kč

 

Dětská matrace z PUR pěny, cena: 668 Kč

Dětská matrace z PUR pěny, cena: 668 Kč

 

Pokud byste rádi pořídili matraci pro vaši ratolest do klasické postele, jako pro dospělé, pak se podívejte na PUR a sendvičové matrace, které zde seženete rovněž za výhodné ceny.

Matrace z PUR pěny Comforta, cena: 1 750 Kč

Matrace z PUR pěny Comforta, cena: 1 750 Kč

 

 

Na co byste také měli myslet?

Abyste zajistili správnou stabilitu dětské matrace, doporučuje se pokládat na pevný dřevěný rošt. Důležitý je rovněž potah matrace. Dnes je doslova nutností ten, který můžete sejmout a vyprat. Grossmann matrace disponují potahy, jež lze vyprat, navíc působí antibakteriálně, takže jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky.

 

Kompletní nabídku dětských matrací naleznete na stránkách www.grossmann-matrace.cz. Aktuálně zde můžete využít slevový kupón v hodnotě 500 Kč na Váš nákup, pokud objednávka dosáhne 3 000 Kč.

 

Vánoční kupón

 

Pokud se chceš zapojit do diskuze, musíš se nejprve přihlásit, pokud tu ještě nemáš účet, tak se nejprve zaregistruj.
Vyhledávání
* Povinné pole