Agentura na hlídání dětí

Úterý, 25. září, 2012
Webmaster
počet komentářů (0)
Agentura na hlídání dětí

Víte, že profesionální chůvy nabízejí služby od doprovodů ze školky, do školy, na kroužky, přes doprovod na dovolenou až po celodenní péči o dítě? Škála možností je vlastně nekonečná. Některé agentury nabízejí k hlídání dětí i pomoc v domácnosti. Na zvědavé dotazy nám odpověděla velice sympatická profesionální chůvička a majitelka Agentury Teja Bc. Tereza Kohoutová.

Pro jak staré děti je vhodné služby chůvy zvolit?

V podstatě od narození. K novorozencům zajišťuji jen chůvičky s bohatými, nejlépe osobními zkušenostmi.

 

Je hlídání dětí pro rodiče finančně náročné?

Snažím se obecně držet ceny co nejníže. V případě hlídání „na plný úvazek“ vždy s klienty individuálně domlouvám cenu, aby vyhovovala všem zúčastněným stranám, ta se poté neřídí platným ceníkem a je zcela individuální.

 

Kdo Vaše služby nejčastěji vyhledává?

Nejčastěji mne oslovují maminky dětí, které se vracejí do práce třeba jen na částečný úvazek. Poté klientky, které chtějí pomoci s domácností, aby se ve volném čase mohly věnovat svým dětem. Mám i spoustu klientek, které si chtějí nějaký čas ušetřit pro sebe a načerpat další síly např. při cvičení.

 

Jakou má možnost rodič kontroly chůvy?

Ze začátku většinou rodiče zůstávají s chůvičkami společně při „hlídání“. Již zde mají možnost vše kontrolovat, řídit a upravovat dle jejich představ. Chůvička je povinna vše dodržovat a plně zachovávat a respektovat režim dítěte. Po nějaké době (to je také zcela individuální) již nechají chůvičku samotnou s dítětem. Kontrola poté probíhá formou častých telefonátů. A jelikož většinou hlídáme na vesnicích či v malých městech, kontrolu mají také v tom, že sousedé z domu či z celé vesnice nehlásí pláč apod.:-). Pak samozřejmě samotné dítě Vám dá jasně najevo, jak se s chůvičkou cítí, jak se mělo. To se dá velmi lehce poznat z chování dítěte k chůvičce, když maminka přijde domu.

 

Jak jste se dostala k práci chůvy?

Chůvičku jsem vlastně celé dětství dělala své mladší sestřičce. S prací „profesionální chůvy“ jsem začínala při svém studiu VOŠ Sociální, kdy jsem hlídala převážně děti svých známých. Postupem času se mi začalo ozývat více a více známých mých známých, kdy jsem již další děti hlídat nemohla z časových důvodů. A v tuto chvíli jsem začala uvažovat o vybudování malé agentury.

 

A kdy Vás napadlo si vybudovat svou agenturu?

Po dokončení školy jsem nastoupila „na plný úvazek“ hlídat Matyáška a v tuto chvíli jsem se rozhodla založit Agenturu Teja. Za začátku jsem spolupracovala s kamarádkami, které začaly dělat profesionální chůvičky. Poté mi již mé kamarádky nestačily a začala jsem do Agentury přijímat i další chůvičky, vlastně až do této chvíle. Stále přibírám nové chůvičky a stále jich nemám nadbytek.

 

Jak vybíráte chůvy do své agentury?

Chůvička mi z počátku vyplňuje formulář, kde jsou veškeré informace důležité pro další krok případné spolupráce. Pokud chůvička projde prvním „sítem“, domlouváme podrobné informace a požadavky (trestní rejstřík, doklady o vzdělání, praxi, reference, doklad od lékaře o způsobilosti, psychologický test, atd.). Finální rozhodnutí padne až po osobní schůzce. Osobní dojem a pocit z ní je pro mne nejdůležitější. Chůvy jsou průběžné proškolovány a dále vzdělány v oblasti 1. pomoci, prevenci úrazů, manipulace s dítětem apod.

 

agentura-teja-100.pngZa rozhovor děkujeme paní Bc. Tereze Kohoutové, majitelce Agentury Teja a profesionální chůvě.

Pokud se chceš zapojit do diskuze, musíš se nejprve přihlásit, pokud tu ještě nemáš účet, tak se nejprve zaregistruj.
Vyhledávání
* Povinné pole