Doplňky stravy s vitamíny pro děti

Pondělí, 15. říjen, 2012
Webmaster
počet komentářů (0)
Doplňky stravy s vitamíny pro děti

Podzim je pro malé děti náročným obdobím, ve kterém se minimálně jedenkrát potýkají s nachlazením. Je to období, kdy je posílení dětské imunity nejdůležitější. Každý rodič zná správný dětský jídelníček, který zaručí dodávku potřebných vitamínů a minerálů. Ale realita je většinou taková, že děti si často postaví hlavu a zdravé jídlo odmítají. Je tedy na čase vymýšlet jiné způsoby, jak do dětí vitamíny a minerály dostat.

Doplňky stravy pro děti

Na trhu je k dostání rozmanité množství vitamínových doplňků pro děti, zpravidla od věku 3 let. Tyto doplňky obsahují různé kombinace potřebných látek pro zdravý růst a vývoj nebo jako prevence proti neduhům, kterém očekáváte. Než se k nějakému konkrétnímu výrobku rozhodnete, snažte se mezi nimi nejprve zorientovat. Pečlivě si prostudujte co, který obsahuje a vyberte ten nejlepší pro vaše dítě.

Želé, tablety nebo čaj

Při výběru doplňku stravy se nenechte zlákat hezkou krabičkou nebo hračkou. Ale myslete na obsah. Nejdříve vybereme zaměření doplňku stravy, chceme posílit imunitu nebo nám jde o zlepšení trávení? Pak hledáme to nejlepší pro dítě dle věku a způsobu podání. Pamatujte, že aby doplněk stravy měl správný účinek, doporučuje se užívat minimálně tři měsíce. Ideálně mnohem déle. Nejlépe děti přijímají sirupy a samozřejmě želé bonbony ve tvaru zvířátek, ale želé obsahuje mimo účinné látky i cukry a navyká děti na sladkosti. Tabletky jsou velmi dobrou volbou, díky své konzistenci obsahují pouze účinné látky. Pro děti, které nemají problém tabletku spolknout je to ideální varianta. Pokud si nevíte rady, neváhejte se poradit s lékárníkem.

Co ještě můžeme udělat pro zdraví dětí?

  1. Nevzdávejte se servírováním ovoce a zeleniny. Čím dříve u dítěte začnete pěstovat zdravý životní styl tím lépe. Ovoce a zeleninu připravujte v chutných a zábavných kombinací, tvarujte zvířátka, dělejte barevné saláty, apod. U dětí často platí více než u dospělých, že jí nejprve očima.  Nezapomínejte na zeleninové polévky nejen jako vývar, ale i v krémových variantách.
  2. Nebojte se chladnějšího počasí. Navlékněte sebe i děti a vyrazte na procházku sbírat listí nebo kaštany, doma je využijte k nějaké kreativní tvorbě, báječně se pobavíte.
  3. Doma pravidelně větrejte, hlavně v místnosti na spaní. V místnostech zvlhčujte vzduch, ne nadarmo měli naše maminky na topení keramické nádoby s vodou.

 

Posilujte imunitu sebe i svých dětí. Otužujte se. Vsaďte na prevenci. Vždyť zdraví je to nejcennější co máme.

 

Autorka: Jana Košková

Pokud se chceš zapojit do diskuze, musíš se nejprve přihlásit, pokud tu ještě nemáš účet, tak se nejprve zaregistruj.
Vyhledávání
* Povinné pole