učení na nočník

 • Tak to já začala postupně dávat prcka od roka na nočník a očividně se mu zalíbil. Momentálně jsme ve stádiu, kdy doma i venku nosí slipy(jakože nehody pořád máme :D), ale umí si říct a hodně často chce spíš na velký záchod. Na spaní plínku radši dám. Odpolední spánek dá i bez čůrání, vyndám ho a plína suchá, ale noc, no to né, to bych ještě nezkoušela, já si počkám.:)
  Pawlina | 19.09.2012 09:42:45 odpovědět
 • Re: učení na nočník
  lili.racek (14.09.2012 11:46:09) napsal: Kdy a jak jste začali učit dítě na nočník a kdy jste skončili s plenkami úplně?


  Já jsem malého zkoušela učit před jedním rokem, ale stylem hele nočním, ten je na to a to. A nočník se stal takovým bytovým doplňkem. Postupně jsme tam zkoušeli čůrat a kakat, ale čím víc jsem se snažila ho nenásilně motivovat na nočník, tím spíš ze mě měl prču :-)
  No a kolem druhého roka najednou začal sám, nejprve s čůráním, cirka do dvou měsíců i kakání a teď je mu 2,5 roku, bez pleny i po krámech a v autě jsme určitě dva měsíce a cca měsíc i na spaní, ale to se sem tam stane někdy nehoda, když spí tvrdě a odpoledne hodně pije, ale většinou se budí sám mezi čtvrtou - pátou, jde čůrat na nočním a pak zas do hajan.
  Jana | 14.09.2012 15:45:08 odpovědět
 • učení na nočník
  Kdy a jak jste začali učit dítě na nočník a kdy jste skončili s plenkami úplně?
  lili.racek | 14.09.2012 11:46:09 odpovědět

Pokud se chceš zapojit do diskuze, musíš se nejprve přihlásit, pokud tu ještě nemáš účet, tak se nejprve zaregistruj.

Vyhledávání
* Povinné pole