Půjčení potomka

 • Re: Půjčení potomka
  derunka (15.07.2012 20:04:58) napsal: Kdy a komu jste poprvé svěřili své dítě???


  Závislost na dítěti má své mínusy, které se projeví později, když si budeš chtít odpočinout. Já jsem od začátku neměla problém dítě dát komukoli do ruky, moje švagrová ano a já se toho chtěla vyvarovat. Od začátku hodně cestoval z ruky do ruky, hodně jsme jezdili k babičkám, nechávala jsem ho i babičkám na procházky, i při kojení zůstával u babiček, protože jsme ještě zařizovali byt a jezdili po obchodech (měla jsem pro ně odstříkané mlíčko)... Ve 4 měsících jsme byli poprvé na dovolené na chatě s partou pro něj neznámých lidí - a bylo to v pohodě. Kolem roku spal s babi - odnaučovali jsme noční kojení (byla jsem už těhotná, tak jsem kojení potřebovala zrušit). Bylo to úplně super, odnaučil se nočnímu kojení po dvou nocích s babi - bez křiku:) Za pár týdnů spal s druhou babi, odnaučovali jsme večernímu kojení, na kterém je dítě většinou nejvíce závislé. Zase super, bez větších problémů. Dítě už v té době prostě ví, že babi mlíko nemá, tak se nenamáhá ho chtít:) Stačily zase asi dvě noci a už to nechtěl ani po mně, zapomněl. Teď má rok a 7 měsíců a zkusila jsem ho dát do soukromé školičky. Zase super, neplakal, zvyklý na různé lidi, spal tam, zvyklý být i bez mámy... Vychovatelky si ho jen chválily!
  Kamarádka měla taky problém dát dítě z ruky a malá si vytvořila závislost na mamce, bojí se cizích lidí, je v jejich přítomnosti plačtivá. Teď má problém, protože jí potřebuje dát do školky, ale asi to bude několik proplakaných dní...
  Za sebe doporučuji dávat dítě co nejvíce druhým lidem, zvykat ho na více lidí, chodit s ním do různých kroužků - zvykat na společnost jiných dětí, nechávat ho babičkám... Rozhodně se mi to vyplatilo - jak při tom odnaučování kojení, tak teď ve školce:)
  lili.racek | 12.09.2012 13:38:32 odpovědět
 • Tak já jsem ho poprvé dala až na roce, šlo mi o kojení. Pak když v noci už nepotřeboval moje mlíko, kojila jsem jen ráno, což se dalo snadno nahradit UM, tak jsem ho teprve dala mojí mamce na noc.:)
  Pawlina | 02.09.2012 12:38:42 odpovědět
 • Re:
  derunka (16.07.2012 09:28:13) napsal: Byla jsem taky taková nepžipadalo v úvahu abych ho někomu půjčila.... Ale od 4 měsíců to ze mě spadlo a asi tak od 8 měsíce si ho brala babička na víkend ted to má svoje plus, nebojí se, lidi poznává a nevolá stále jen mama :-)

  Malému jsou dva roky a jsem takový závislák, že mám problém ho ve vyjímečných situací dát přes jednu noc, samozřejmě přivezu večer, odvezu druhý den dopoledne.U syna není problém, ten si užívá, ale já na to nemám
  Jana | 28.07.2012 13:31:59 odpovědět
 • Byla jsem taky taková nepžipadalo v úvahu abych ho někomu půjčila.... Ale od 4 měsíců to ze mě spadlo a asi tak od 8 měsíce si ho brala babička na víkend ted to má svoje plus, nebojí se, lidi poznává a nevolá stále jen mama :-)
  derunka | 16.07.2012 09:28:13 odpovědět
 • Re: Půjčení potomka
  derunka (15.07.2012 20:04:58) napsal: Kdy a komu jste poprvé svěřili své dítě???  Kubíkovi je dnes 9týdnů a abych řekla pravdu ještě jsem ho nikomu moc nepůjčila. Nemám potřebu se ho zbavit a nejraději bych ho měla pořád u sebe. Jedno s ním byl sám jeho tatínek na prochajdě a to jsem byla celá nesvá.
  Jednou mi ho hlídala mamka, když jsem musela k doktorce, ale to spal v kočárku na zahradě a než se probudil byla jsem doma. .-)
  Obavám se chvíle kdy některý s prarodičů bude chtít s kočárem na prochajdu, asi ještě nedokážu se od mého chlapečka na nějakou dobu odloučit..
  Kacisek1 | 15.07.2012 23:09:24 odpovědět
 • Půjčení potomka
  Kdy a komu jste poprvé svěřili své dítě???
  derunka | 15.07.2012 20:04:58 odpovědět

Pokud se chceš zapojit do diskuze, musíš se nejprve přihlásit, pokud tu ještě nemáš účet, tak se nejprve zaregistruj.

Vyhledávání
* Povinné pole